Náš příběh

03/2020

V březnu roku 2020 přišel covid a celý svět se zastavil. A protože se spolu s ním zastavily i restaurace, které jsem do té doby provozoval a vedl, udělal jsem to, co dělám vždycky, když potřebuju zvolnit a načerpat nové síly. Vyrazil jsem na hory. 

Když jsem pak jednoho dne seděl na dalším z beskydských vrcholků, dýchal čerstvý vzduch a shlížel do údolí, došlo mi něco, co jsem už beztak dávno tušil – totiž že hory a příroda spojují. A že si my všichni, horalové a milovníci přírody, zasloužíme něco, díky čemu bude tohle propojení a naše láska k horám vidět na první pohled. Ano, tušíte správně: právě tam, na vrcholku hor a v samém srdci Beskyd, se zrodil nápad na Cacadoo. 

 arrow-right

05/2020

Na dobré věci nemá smysl čekat, a proto jsem start celého projektu naplánoval už na konec května 2020. Bez on-line reklamy a bez peněz investovaných do marketingu – pouze s nadšením, s vizí a s návrhy na trička, které jsem během dubna a května sám vytvořil.

Jenže to, k čemu došlo, když projekt odstartoval, jsem absolutně nečekal. 

 arrow-left

31.5.2020

Konečně tu byla neděle 31. května – a s ní přišla hotová lavina. Jen pár minut po spuštění webu totiž začaly naskakovat desítky nových objednávek a počáteční nadšení zákazníků neopadalo ani po mnoha hodinách. 

Uvědomil jsem si, že tady končí veškerá legrace. Ještě v ten den, v neděli odpoledne, jsem proto zamířil za kolegy z externí výroby, abychom dali hlavy dohromady a připravili se na další nápor objednávek. 

Právě tak – v nečekaně rušný poslední květnový den roku 2020 – vzniklo Cacadoo

arrow-right 

05/2021 - dnes

I dnes, víc než 12 měsíců od svého vzniku, šlape Cacadoo jako hodinky. Ušli jsme během té doby dlouhou cestu: opustili jsme externí výrobu a začali si vše vyrábět sami (tak, abychom zajistili, že naši zákazníci vždy dostanou skutečně to nejlepší), přestěhovali se do výrazně větších prostor a najali několik dalších lidí, kteří nám každý den pomáhají všude tam, kde je to potřeba. 

Dnes náš tým čítá deset lidí. Každý den expedujeme desítky objednávek (většinou do druhého dne, některé dokonce v den objednání), neustále rozšiřujeme nabídku vzorů i materiálů a především – neztrácíme radost z toho, jak nadšená komunita fanoušků Cacadoo roste. A to, jak často na českých horách potkáváme lidi, kteří hrdě nosí naše zboží, je pro nás největší odměnou.

Tady ale naše plány nekončí. Letos jsme například ve spolupráci s Eden Projects nechali vysadit 24.177 stromů. Chystáme spoustu nových produktů, motivů, nových střihů a materiálů. Stále vidíme před sebou vidíme dlouhou cestu. Cestu, na které jste spolu s námi.

 

Díky za to!

sign